Archiwum kategorii: Zielone szkoły

Zielona szkoła to świetna forma wypoczynku w trakcie roku szkolnego oraz okazja do integracji klasy. Nic zatem dziwnego, że zielone szkoły od lat cieszą się dużą popularnością, a dzieci przez długi czas wspominają wspólne wyjazdy. Biuro podróży Jupiter od lat organizuje zielone szkoły w Polsce i poza jej granicami, dbając o walory edukacyjne w trakcie tych wyjazdów oraz rekreacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży.

ZIELONE SZKOŁY DLA DZIECI MŁODSZYCH

Wyjazdy na zielone szkoły organizowane dla klas młodszych ze szkół podstawowych stawiają głównie na aktywny wypoczynek. Zwykle wybierane są rejony atrakcyjne pod względem przyrodniczym, niezbyt daleko od miejsca zamieszkania. Dzięki temu dzieci mogą przeżyć wspaniałe przygody w towarzystwie swoich koleżanek i kolegów, a pod okiem animatorów nauczyć się współpracy w grupie i podziwiać piękną przyrodę w niedalekiej okolicy. Żywe zetknięcie z naturą to idealny sposób do przeprowadzenia efektywnych zajęć edukacyjnych i w przyjemniejszych okolicznościach zrealizować program nauczania.

Organizując zielone szkoły możemy z całą odpowiedzialnością wskazać rejony, które cieszą się największym zainteresowaniem. Wiele szkół decyduje się spędzić kilka dni u podnóża polskich Tatr, ale chętnie wybierane są również inne góry: Pieniny, Karkonosze, Góry Świętokrzyskie, Bieszczady. Te rejony gwarantują niezapomniane wrażenia, a dzieci chętnie eksplorują liczne szlaki turystyczne i podziwiają wspaniałe panoramy rozciągające się ze szczytów.

W naszej ofercie znajdują się również wyjazdy na zielone szkoły na Mazury, Kaszuby czy w okolice nadmorskie. W tych rejonach podczas zielonej szkoły dzieci mają okazję do spędzania czasu na świeżym powietrzu, obcowania z przyrodą oraz zwiedzania najważniejszych atrakcji w okolicy. W trakcie zielonej szkoły dzieci są pod opieką nauczycieli, którzy podczas zwiedzania są wspierani przez lokalnych przewodników.

ZIELONE SZKOŁY DLA MŁODZIEŻY

Organizując zieloną szkołę dla młodzieży bardzo wielu nauczycieli decyduje się na zorganizowanie wyjazdu do jednego z miast w Polsce lub za granicą. Często wybieranymi kierunkami są Kraków, Warszawa, Wrocław, a z zagranicznych miejscówek Wilno, Praga czy Berlin.

Podczas zwiedzania młodzież może zapoznać się z najważniejszymi zabytkami tych miast, poznać ich historię, a dobrą zabawę gwarantują gry terenowe. Dzięki nim zwiedzanie przyjmuje znacznie przyjemniejszą dla młodzieży formę, a rywalizacja pomiędzy grupami sprawia, że chętniej angażują się w tę formę poznawania nowego miasta. Uczestnicy wyjazdów mają okazję skorzystać z ciekawych programów edukacyjnych i zintegrować się, a nauka w takich warunkach jest znacznie przyjemniejsza.

ZIELONA SZKOŁA – JAK WYBRAĆ?

Myśląc o zielonej szkole dla swojej klasy warto zastanowić się, jaki cel ma ona spełnić oraz jakie atrakcje najbardziej spodobają się dzieciom. Bez wątpienia należy je dobrać do wieku uczestników, gdyż tylko wtedy można liczyć na współpracę i zadowolenie uczniów. Istotne znaczenie ma również długość wyjazdu oraz odległość od miejsca zamieszkania. Im krótsza zielona szkoła, tym bliżej miejsca zamieszkania powinna zostać zaplanowana. Nasza oferta obejmuje zielone szkoły w Polsce i za granicą, więc z pewnością znajdziesz wycieczki, które spełnią Twoje oczekiwania.

Wybierając miejsce na zieloną szkołę należy pamiętać nie tylko o odpowiednim programie wyjazdu, który spodoba się dzieciom, ale również zadbać o bezpieczeństwo i dobre warunki podczas wycieczki. To nie lada wyzwanie, dlatego zamiast samodzielnie organizować zieloną szkołę warto skorzystać z usług doświadczonych biur podróży, do których bez wątpienia należy nasze biuro Jupiter. Korzystamy ze sprawdzonej bazy ośrodków, których doskonała infrastruktura gwarantuje udany pobyt. Zapraszamy do zapoznania się z naszą aktualną ofertą i do kontaktu w sprawie ustalenia szczegółów.

15/45