Archiwum kategorii: Warszawa

Wycieczki do Warszawy od lat cieszą się dużą popularnością, zarówno wśród dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Miejsc do zwiedzania jest tak wiele, że kluczowy jest odpowiedni wybór oraz dopasowanie zakresu zwiedzania do wieku uczestników. Nic zatem dziwnego, że chętnie wybierane są zarówno wycieczki pokazujące Stare Miasto i inne najważniejsze punkty Warszawy, jak i wycieczki tematyczne po Warszawie.

Zwiedzanie Warszawy śladami historii

W Warszawie można znaleźć wiele miejsc, które były niemymi świadkami historii Polski. Zwiedzając Warszawę można wybrać wycieczki z przewodnikiem po najważniejszych miejscach Starego Miasta, odwiedzić Trakt Królewski, Pałac Prezydencki, wstąpić do Łazienek Królewskich, w którym znajduje się Pałac na Wodzie oraz pomnik Chopina oraz wyjechać na taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki. Osobom, które chcą pogłębić wybrane zagadnienia historii, polecamy spacery tematyczne szlakiem Powstania Warszawskiego, Powstań Styczniowego i Listopadowego czy szlakiem Kamieni na Szaniec.

Z Warszawą było związanych wielu wybitnych Polaków, dlatego warto rozważyć spacery śladami Józefa Piłsudskiego, Janusza Korczaka, Marii Curie-Skłodowskiej czy kard. Stefana Wyszyńskiego. W ofercie zwiedzania Warszawy znajdzie się również zwiedzanie stolicy szlakiem pomników, cmentarzy czy stylów architektonicznych.

Tematyczne spacery po Warszawie doskonale nadają się na wycieczki szkolne, podczas których dzieci i młodzież będzie mogła odwiedzić miejsca znane do tej pory jedynie z kart książek do historii. Ciekawy sposób podania historii, jak np. w Muzeum Powstania Warszawskiego sprawia, że młodzi ludzie mogą wczuć się w bohaterów i przekonać się, jak wielkiego heroizmu wymagała ta walka.

Zwiedzanie Warszawy XXI wieku

Wycieczka do Warszawy nie musi oznaczać powrotu do historii, gdyż w stolicy znajdziesz również wiele atrakcji na miarę XXI wieku. Do najważniejszych należy Centrum Nauki Kopernik, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko dzieci i młodzieży, ale również dorosłych. Odwiedzający mogą obcować z nauką oglądając ciekawe wynalazki, eksperymentować i wszystkiego dotykać, dzięki czemu wizytę w tym miejscu z pewnością zapamiętają na długo.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wycieczek po Warszawie. Organizujemy nie tylko zwiedzanie Warszawy dla grup ze stolicy i okolic, ale również oferujemy wycieczki do Warszawy dla grup z dalszych rejonów naszego kraju.

15/22